1920x100 firma

   Witajcie, 

wakacje pędzą ku ich końcowi i trzeba zastanowić się nad rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Kiedy go zacznę? - 18 września, sądzę, że jest to dobra data, wszyscy będą już wiedzieli na czym stoją i wszelkie zmiany nie będą potrzebne. Uwaga! W kwestii rozpisania planu zajęć, proszę o kontakt jak tylko będziecie mieć plany w szkołach. To dotyczy oczywiście młodzieży.

  Ja prowadzone są zajęcia? - Tak samo jak w zeszłym roku, dwa dni - wtorki i czwartki- lekcje stacjonarne, pozostałe dni - zajęcia online. Niestety, trzeba się liczyć z tym, że nie wszyscy będą mieli lekcje w godzinach przez nich preferowanych.

Ceny: - Tutaj postanawiam zrobić dłuższy wpis, celem wyjaśnienia.

Niestety, nie udało mi się starych cen utrzymać. Cały czas powiększająca się inflacja oraz wszelkie inne daniny, jakie są płacone przez nas wszystkich,  zapoznanie się z cenami innych lektorów i biorąc pod uwagę moje doświadczenie w nauczaniu, przekonało mnie do podwyższenia cen. Wszyscy wiemy na co idą nasze podatki, a ostatnio daniny te nazywane są " godnościowymi". Więc ja, po latach, chciałabym też tę godność finansową odzyskać. Nie należę do przedsiębiorców zarabiających kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Fakt, że jestem minimalistką nie może mieć przełożenia na to, że na swoje zainteresowania muszę korzystać z rezerwy finansowej, ciężko zapracowanej i oszczędzonej lata temu. Więc zwiększam, dość znacząco ceny lekcji. Oczywiście zaproponuję kilka zniżek dla uczniów współpracujących ze mną od roku, ale mimo wszystko ceny idą w górę. Ceny

Zbliża się początek nowego roku szkolnego, choć w Happy English, jak zawsze, nastąpi z opóźnieniem. W tym roku planuję ten moment na tydzień od 19go września.

Back to school quotes 2 2000 874d03c41931418e9bfd8d8551dc39fc

 

 

Co nowego?

1- Częściowo ulega zmianie forma zajęć, dwa dni w tygodniu, a będą to wtorki i czwartki, zajęcia będą się odbywać stacjonarnie. Nie jest to preferowana przeze mnie forma zajęć, ale w duchu konsensusu, idę Wam na rękę. 

2- Jeśli chodzi o cennik od nowego roku szkolnego, udało mi się utrzymać cenę zajęć grupowych, niestety cena zajęć indywidualnych będzie wyższa i wyniesie 80 złotych za 60 minut lub 70 złotych za 50 minut. Zawieszam zajęcia 45-miutowe.

3- Mam nadzieję, również, że podczas nadchodzących zajęć, to po stronie kursantów będzie leżała odpowiedzialność za pamiętanie o przygotowaniu się na zajęcia, odrobieniu zadań domowych i wszystkiego innego z czym kojarzymy naukę języka obcego. Jak często powtarzam, jeżeli kursant nie ma woli, ja nic z tym nie zrobię, szczególnie, że jak wiecie, jestem przeciwniczką zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek. Mottem tego roku będzie " letting go" - " odpuszczanie" bo czyż możemy brać odpowiedzialność za to co robi druga osoba? Mam nadzieję, że wiecie o czym mówię.

4- bardzo ważną rzeczą również będzie to, że proszę osoby, które będą  przeziębione lub chore o nie przychodzenie na zajęcia lub noszenie maseczek, na zajęciach stacjonarnych. Nie możemy, tak jak to dawniej bywało, przychodzić zakatarzeni lub kaszlący i mieć nadzieję, że reszta grupy lub ja się nie zarazi. Mam nadzieję, że pandemia nas czegoś nauczyła.

5- jak zawsze, bardzo Was proszę o punktualne przychodzenie na zajęcia, stacjonarne, czy online.

Reszta zostaje jak zawsze, kochamy się, szanujemy się i jesteśmy the best! Do zobaczenia na zajęciach. 

Witajcie w nowym roku 2022.

Życzę wszystkim zdrowia i spełnienia. Realizacji planów oraz dużo radości.

 

coding platform STEM code

Przekazuję też informację, jaką dostałam od administratora platformy Whereby, na której mamy nasz pokój zajęć, że od 14go lutego przechodzą na bardziej bezpieczny rodzaj kodowania swojej platformy. Od tego dnia będą obsługiwać ruch na platformie nie inny niż TLSv1.2 z kodów poniższych stron:

  • ECDHE-ECDSA-AES128-GCM-SHA256
  • ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256
  • ECDHE-ECDSA-AES256-GCM-SHA384
  • ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384

Ma to nic nie zmienić we wchodzeniu na nasze spotkania bo większość naszych urządzeń automatycznie się przekoduje, starsze urządzenia mogą jednak mieć problemy.

Jeśli ktoś zobaczy informacje " site can't be reached", powinien próbować zaktualizować urządzenie lub przeglądarkę, z której korzysta. Może również spróbować użyć innej przeglądarki, gdyż niektóre lepiej wspierają zapis. Mówiąc szczerze, totalnie się na tym temacie nie znam, ale mam nadzieję, że wspólnie sobie z tym poradzimy!

 

Drodzy obecni i przyszli kursanci,

To już 20-y rok działalności Happy English- Brygida Biedroń. 20 interesujących lat, podczas których spotkałam ciekawych ludzi, znalazłam oddanych przyjaciół,  nauczyłam wielu języka angielskiego (choć niektórych nie zdołałam), 100% zdających różne egzaminy, zdało je.

great job

 

 

W tę 20-ą rocznicę podjęłam też kilka ważnych decyzji. 

Zdecydowałam, że rok szkolny 2021/2022 będę dalej prowadziła zajęcia tylko i wyłącznie online.

online

Uważam, że jest to sprawdzony sposób nauki, niosący ze sobą dużo pozytywnych rzeczy, zarówno dla mnie- prowadzącej i Was- uczących się. Nie widzę żadnych złych stron nauki online jeśli chodzi o nauczanie i możliwość absorpcji wiedzy.   Innymi słowy, moim zdaniem, jeśli ktoś rzeczywiście chce, robi wszystko żeby, to jest w stanie przyswoić język, chociażby w zakresie zadawalającym.

Pamiętajmy, jakąkolwiek drogą się uczymy, to tak naprawdę od chęci uczącego się zależy najwięcej. Nie jesteśmy w stanie zmusić nikogo do pracy, jeśli ktoś rzeczywiście nie znajduje w sobie chęci, trudno jest coś z tym zrobić. 

Drugą kwestią, a jest mi o niej trudno mówić, są finanse.

 

fee

Jak wszyscy widzimy, ceny żywności i usług poszły wyraźnie w górę. Wiemy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą, są już, ale i będą dodatkowo obarczone zwiększonymi podatkami.

Z przykrością muszę powiedzieć, że byłam zmuszona do podniesienia cen, właściwie do poziomu cen w innych miejscach edukacji,  i że nie jestem już w stanie dawać jakiekolwiek zniżek za lekcje. ( cennik)

Mam nadzieję, że moi kursanci zrozumieją sytuację. Zakładam również, że życzą mi dobrze i pragną żebym zarabiała na poziomie powyżej najniższej płacy krajowej.

Zeszły rok szkolny zakończył się w dość zdrowotnie dramatycznych okolicznościach i nie byłam w stanie przypomnieć starym uczniom o zarezerwowaniu sobie miejsc na nadchodzący rok szkolny.

Ci najbardziej chętni, oczywiście, zrobili to sami. Innym chętnym, przypominam, że ilość miejsc jest ograniczona. Czuję również, że powinnam poinformować, że " najbardziej chodliwe" godziny zajęć są już zajęte. 

Cześć! 

Miło mi Was powitać. Starych kursantów, którzy są ze mną od lat stanowiąc rodzinę Happy English. Kursantów, którzy dołączyli do mnie w ostatnim roku i są  źródłem mojej radości oraz wszystkich tych, którzy tak chętnie zgłaszają się na zajęcia w możliwie szybko nadchodzącym terminie. Jest to dla mnie bardzo miłe, że Happy English- Brygida Biedroń już od prawie 20 lat cieszy się takim zainteresowaniem.

  Jak wszyscy doświadczamy, już od ponad roku żyjemy w pandemii, mając jej dość na różne sposoby, co oczywiście jest zrozumiałe. Kolejny raz stanęłam przed podjęciem ważnej decyzji dotyczącej nadchodzącego roku szkolnego i sposobu prowadzenia zajęć. Niestety, dalej jest bardzo ciężko stwierdzić - specjalistom, a co dopiero nam- w jakim kierunku to wszystko będzie szło. Trzecia fala pandemii dalej szaleje, spodziewane są nowe warianty wirusa i kolejne fale choroby. Szczepienia się rozkręcają co rokuje pozytywnie na przyszłość, choć nie wiadomo ile osób będzie się chciało zaszczepić. 

 Zawsze uważałam, że polityka mojej firmy powinna być klarowna i przedstawiona wcześniej, żeby wszyscy mogli się zastanowić i podjąć swoje decyzje na przyszłość.

images

 

 

Biorąc pod uwagę dobro i bezpieczeństwo swoje i Was, będąc po licznych rozmowach z moimi kursantami, decyduję się na dalsze prowadzenie zajęć online, przynajmniej do końca roku 2021.

Jeśli sytuacja się zmieni na lepsze i rzeczywiście pandemia się wygasi, wiedząc, że część z Was będzie wolała wrócić do nauki stacjonarnej, od stycznia 2022 wrócę do zajęć stacjonarnych przez 2 - 3 dni w tygodniu, w zależności od zainteresowania tym typem zajęć.

Jednak chcę powiedzieć, że większość zaakceptowała pozytywne strony lekcji online, takie jak bycie w zaciszu swojego domu i możliwość lepszego skoncentrowania się, brak potrzeby dojazdu na zajęcia, co jest wielką oszczędnością czasu, możliwość nauki w mojej firmie dla osób z innych miast i krajów. Dlatego będę chciała żeby lekcje online zostały w znacznej części w ofercie firmy.

Z pewnością wszystkie zajęcia dopołudniowe będą prowadzone tylko online, co jest związane z moim " kursowaniem" między firmą a domem, jest to męczące i pochłania czas. Będzie możliwość odbycia lekcji stacjonarnych raz na miesiąc, jeśli ktoś będzie miał taką potrzebę spotkania się.

Zachęcona przez wiele osób, wprowadzam też nową formę zajęć dodatkowych - konwersacji, tzw. " Saturday English Walks" - sobotnie spacery z jedną lub do trzech osób, podczas których mówimy tylko po angielsku. 

Dla przejrzystości sytuacji, będę wdzięczna jak spojrzycie jeszcze raz na cennik i regulamin firmy.

Ilość wolnych miejsc na nowy rok szkolny jest już bardzo ograniczona, proszę więc o podjęcie szybkiej decyzji dotyczącej zajęć w przyszłym roku szkolnym. 

Od wielu lat udawało mi się nie podnosić opłat za zajęcia, niestety biorąc pod uwagę galopującą inflację oraz obowiązujący koszt zajęć na rynku, zmuszona jestem do podniesienia cen. Wszystkie ceny dotychczas odbywających się lekcji, do końca czerwca 2021, zostają bez zmian.

W cenniku pojawiła się dodatkowa możliwość zajęć indywidualnych, 60-o minutowych. 

merry everything and happy always craft stamp

 Kursantom i przyjaciołom Happy English- Brygida Biedroń, którzy obchodzą Święta Bożego Narodzenia, życzę spełnienia duchowego. Tym, którzy czerpią duchowość z innych źródeł, życzę spokojnego czasu i radości. Wszystkim życzę dużo zdrowia w tym dalej trudnym czasie.

Życzę również spokojnego 2021! Obyśmy odnaleźli optymizm. 

 

Dzień Dobry,

Mam dodatkowe informacje dotyczące naboru na kursy języka angielskiego w nowym roku szkolnym

- zajęcia będą się odbywać online

- jest jeszcze kilka wolnych terminów, możecie dzwonić! Nie czekajcie z podejmowaniem decyzji.

- są 3 miejsca dla młodszej młodzieży, 13- latki

- w sparwie zajęć proszę dzwonić od 17go sierpnia, w godzinach 9.00 do 19.00

 

 Dziękuję! wszystkim moim kursantom i osobom z którymi współpracowałam i dalej współpracuję, za kończący się rok szkolny! - Mimo dalej galopującej pandemii, życzę Wszystkim dobrych wakacji, ale proszę, nie zapomnijcie o angielskim.

Jak pamiętacie z poprzednich postów, post 1 post 2, rok szkolny 2020/2021 będzie rokiem wyłącznie zajęć online, na które już raczej nie dysponuję wolnymi miejscami,jak zawsze spóźnialscy mogą zapisywać się na listę oczekujących.

Oferta " Konsultacje"

- dla wszystkich, którzy potrzebują tylko jednorazowych konsultacji z j. angielskiego, ceny w/g cennika za prowadzenie zajęć indywidualnych.

Nowa oferta "Pakiet Językowy"

 comiesięczny stały abonament skierowany do małych firm oraz freelancer'ów, wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą i mają w pracy do czynienia z językiem angielskim, a nie są swojego angielskiego pewni na tyle, że potrzebują pomocy w tym zakresie.

Co oferuje?

Pakiet 150 - Stałą opłatę miesięczną PLN 150 a w niej:

- sprawdzenie i poprawę już wcześniej napisanych tekstów, do 3500 znaków/ miesiąc lub

-  tłumaczenie 2 tekstów, do 3000 znaków każdy

-drobne konsultacje z j. angielskiego

Pakiet 200 - stałą opłatę miesięczną PLN 200, a w niej:

- sprawdzenie i poprawę wcześniej napisanych tekstów do 5000 znaków/ miesiąc lub

- tłumaczenie 3 tekstów do 2500 znaków każdy, drobne konsultacje z j. angielskiego 

Zainteresowani - łapcie okazje, ilość pakietów jest ograniczona. Zapraszam do współpracy!

Ostatnie miejsca - Trwają zapisy na zajęcia prowadzone online, w roku szkolnym 2020/ 2021.

hurry

- Lekcje będą się odbywać na platformie Whereby.

- Z przyjemnością zawiadamiam, że mimo inflacji i innych trudności, udało się utrzymać ceny zajęć z poprzednich lat - sprawdź cennik.

- Ilość miejsc jest bardzo ograniczona, warto więc podjąć decyzję jak najszybciej. Jeśli chcesz się zapisać - zadzwoń lub napisz maila.

Pamiętaj, warto się pospieszyć.